СУЗІР'Я "АНДРОМЕДА"



Сузір’я “АНДРОМЕДА”
Per aspera ad astra - Через терни до зірок
А               Ми - активні, авторитетні, авангардні, аналітики, астронавти
Н               Ми – надійні, наполегливі, напористі, незалежні, незвичайні, надійні, нероздільні, ніжні, інколи неслухняні, а іноді неперевершені, незрівнянні, а взагалі-то ми - нормальні!
Д Ми - ділові, демократичні, дивні, діловиті.

Р Ми - різні, розвинуті, розважливі, рішучі, розсудливі, раціональні, іноді рухливі (на перервах), реальні, рідкісні, ризиковані,а а взагалі-то ми - романтики!
О Ми - обожнюючі один одного, освячені, об’єктивні, обдаровані, окрилені, оперативні, оптимісти, організатори, обачні, охайні, іноді - особливі, навіть оригіналні, а іноді - очманілі.
М Ми - матусині сини і дочки, моторні, музиканти, мрійники
Е Ми - ерудити, енергійні, емоційні, ентузіасти експерементатори, елегантні, екстранеординарні
Д Ми - достойні, добрі, дружедюбні, діяльні, іноді дисципліновані
А Ми - акуратні, азартні, артистичні.








ЛЕГЕНДА ПРО СУЗІР’Я
Давним-давно, якщо вірити древнім грекам, Ефіопією правив цар на ім'я Цефей і цариця, яку звали Кассіопея. Була в них єдина дочка красуня Андромеда. Цариця дуже пишалася своєю дочкою і одного разу мала необережність похвалитися своєю красою й красою своєї дочки перед міфічними мешканками моря - Нереїда. Ті дуже розсердилися, тому що вважали, що вони найкрасивіші на світі. Нереїди поскаржилися своєму батькові - богу морів Посейдону, щоб він покарав Кассіопею і Андромеду. І могутній владар морів послав на Ефіопію величезне морське чудовисько - Кита. З пащі Кіта виривався вогонь, з вух валив чорний дим, хвіст був покритий гострими шипами. Чудовисько спустошувало і палив країну, загрожувало загибеллю всьому народу. Щоб умилостивити Посейдона, Цефей і Кассіопея погодилися віддати улюблену дочку на поживу чудовиську. Красуня Андромеда була прикута ланцюгами до прибережної скелі й покірно чекала своєї долі. А в цей час на іншому краю світу один з найвідоміших легендарних героїв - Персей - зробив незвичайний подвиг. Він проник на острів, де жили горгони - чудовиська в образі жінок, у яких замість волосся кишіли змії. Погляд горгон був так жахливий, що всякий, що ризикнув подивитися їм в очі, миттєво окаменевают. Але ніщо не могло зупинити безстрашного Персея. Вибравши момент, коли горгони заснули. Персей відрубав голову однієї з них - найголовнішої, найстрашнішої - Горгона Медуза. У той же момент з величезного тулуба Медузи випурхнув крилатий кінь Пегас. Персей підхопився на Пегаса і помчав на батьківщину. Пролітаючи над Ефіопією, він помітив прикуту до скелі Андромеду, яку ось-ось мав схопити жахливий Кит. Відважний Персей вступив у сутичку з чудовиськом. Довго тривала ця боротьба. Чарівні сандалії Персея підняли його в повітря, він встромив у спину Кіту свій вигнутий меч. Кіт заревів і кинувся на Персея. Персей направив на чудовисько мертвущий погляд відрубаної голови Медузи, яка була прикріплена до його щита. Чудовисько скам'яніло й потонуло, перетворившись на острів.
А Персей розкував Андромеду і привіз її в палац Цефея. Зраділий цар віддав Андромеду в дружини Персеєві. В Ефіопії багато днів тривав веселий бенкет. А на небі з тих пір горять сузір'я Кассіопеї, Цефея, Андромеди, Персея.
Вот жена царя ЦЕФЕЯ
Гордая КАССИОПЕЯ
Ярких звезд за ней цепочка -
Это их родная дочка,
И жених ее ПЕРСЕЙ
Разместился рядом с ней.
Тот ПЕРСЕЙ - отважный воин,
АНДРОМЕДЫ он достоин,
Орден на груди - МИРФАК
Носит он не просто так!
Он с Горгоною сразился,
В камень чуть не превратился,
Но сумел-таки отсечь
Ей главу с медузьих плеч!
 А из шеи в тот же час
 Появился конь ПЕГАС…
Осмотрелся он - и скок!
 От ПЕРСЕЯ наутек!
Но персеева невеста
Оказалась в нужном месте -
Хвать ПЕГАСА за узду,
Протянув к нему звезду!
 Так попал в БОЛЬШОЙ КВАДРАТ
 Андромедин АЛЬФЕРАТ.


Андромеда  — сузір'я північної півкулі неба, одне з 48 сузір'їв, описаних Птолемеєм в II столітті до н.е. Сузір’я зобов’язане своїм ім'ям героїні грецької міфології. Дочка ефіопського царя Цефея і цариці Касіопеї, Андромеда стала жертвою пихатості своєї матері, яка образила морського царя Посейдона, стверджуючи, що вона красивіша за будь-яку його німфу. Посейдон впав в лють, а Цефей, щоб його ублаготворити, приніс йому в жертву дочку, прикувавши її до скелі і залишивши в їжу китові. Але Персей врятував Андромеду, понісши її на своєму крилатому коні Пегасі.

     Сузір'я Андромеди легко розшукати, якщо осіннім вечором в південній стороні неба знайти 4 яскравих зірки – Великий Квадрат Пегаса. На північному сході від нього легко знаходимо це сузір'я, яке можна впізнати за 4 зіркам, розташованим на одній прямій, направленій у бік Персея. Андромеда займає на небі площу в 722,3 квадратного градуса і містить 160 зірок, видимих неозброєним оком (тобто що мають блиск до 6.5 зоряної величини). Сузір'я "очолює" Альферац. Це синьо-біла зірка 2-ої зоряної величини, що є також однією з вершин квадрата Пегаса. Світах — червоний гігант 2-ої зоряної величини, Альмах (Садахбья) — потрійна система, найяскравішим компонентом якої є жовта зірка 2-ої зоряної величини. Крім того, в неї входить синій компонент 5-ої зоряної величини, поряд з яким знаходиться синя зірка 6-ої зоряної величини. І нарешті, d And — оранжева зірка 3-ої зоряної величини. Окрім d Андромеди, в цьому сузір'ї існують ще 3 зірки 3-ої зоряної величини: m Андромеди — біла зірка, жовта 51-а Андромеди і Омікрон — змінна на межі з сузір'ям Ящірки.

    Найважливіший об'єкт в сузір'ї – спіральна галактика - Туманність Андромеди (М 31, по каталогу Мессье) зі своїми двома супутниками – карликовими галактиками М 32 і NGC 205 (NGC – New General Catalogue), один з популярних каталогів туманностей, зоряних скупчень і галактик). У безмісячну ніч Туманність Андромеди можна відмітити навіть неозброєним оком, і її добре видно у бінокль; шукати її слід на північний захід від зірки n And. Хоча ще в X ст. персидський астроном Ас-Суфі спостерігав Туманність Андромеди, називаючи її "маленькою хмаркою",  європейські учені виявили її тільки на початку XVII ст. Це найближча до нас спіральна галактика, віддалена від нас приблизно на 2,5 млн. світлових років. Зовні вона нагадує блідий овал розміром з диск Місяця. Насправді ж її діаметр близько 180 тис. світлових років, і в ній міститься близько 300 млрд. зірок.


Комментариев нет:

Отправить комментарий